Robert Bourquin en zijn vrouw Jet, zijn eigenaar van de DA Wezep. Robert is daarnaast ook voorzitter van de Ondernemers vereniging Wezep (Meidoornplein), die 38 leden telt.

Robert heeft in 1996 de DA drogisterij, gevestigd in Wijhe, van zijn ouders overgenomen. In 1998 belde DA Nederland hem op met de mededeling dat er een DA zaak in Wezep te koop was en of hij belangstelling had. In eerste instantie was er twijfel, maar na het bestuderen van de financiën besloot hij de stap te wagen. Een goed besluit want na verloop van tijd kwam er meer omzet dan voordien, vooral door de frisse wind van Robert en zijn positieve instelling.

Als ervaren drogist en samen met zijn 4 gekwalificeerde medewerkers is hij nu de expert in Wezep als het gaat om gezonde en natuurlijke producten. Robert is vaak een vraagbaak voor klanten waarbij hij kan terugvallen op zijn uitgebreide productkennis en op die van zijn medewerkers. Ook biedt hij vaak een opleidingsplek voor stagiaires, misschien al wel honderd in al die jaren!

Vanuit de politiek zijn stemmen te horen waarbij de ondernemers worden gevraagd te investeren in de uitstraling van het winkelcentrum nu de renovatie van het Meidoornplein heeft plaatsgevonden Als voorzitter van de Ondernemersvereniging ziet hij wel dat het zoeken is naar de balans tussen wat de Gemeente Oldebroek doet en waar zij zelf verantwoordelijk voor zijn. Dat is soms niet duidelijk tot frustratie van de ondernemers, want dan blijven de investeringen achter omdat iedereen op elkaar wacht.

Ondanks inspanningen van de voorzitter is het niet altijd mogelijk om binnen de ondernemersvereniging op 1 lijn te komen. Robert ziet wel mogelijkheden voor een nieuwe impuls voor de vereniging waarbij mogelijk ondersteuning kan komen vanuit de regio Zwolle.

Wij als ABO hebben een mooi inkijkje gehad bij de onderneming van Robert en Jet Bourquin en zijn inspanningen voor de ondernemersvereniging. ABO dankt hem voor de gastvrijheid!